Posted on

Nielen u nás, ale aj vo zvyšku západného sveta, sa nielen stále mnoho párov rozvádza, ale aj končia dlhodobé i krátkodobé vzťahy. Udržať si v dnešnej dobe spokojný vzťah sa zdá mnohých párom nemožné a väčšinou hľadajú chyby u svojej náprotivku. Priznať si svoju chybu, prehnanú reakciu pri hádke či riešenie nejakého problému je mnoho ľudí problém. Než problémy riešiť v pokoji, veľa ľudí radšej zabalí kufre, tresne dverami a ide. Každá väčšia hádka alebo konflikt nemusí zákonite znamenať rozchod. Na druhú stranu, ak sa hádate často a nerozumiete si, nie je dobré zostávať spolu, väčšina takých párov sa dopracuje k neskoršej nenávisti a neustálym výčitkám. Niektorým napätým situáciám vo vzťahu sa však dá predísť.

Dôverujte si

Jedním z najväčších zabijakov vzťahov je neustále podozrievanie a prehnaná žiarlivosť. Partner si neustále s niekým dopisuje a vy máte okamžite podozrenie, že si dohaduje milostné dostaveníčko? Hoci si vybavuje pracovné veci, verte, že vaše neustále vypytovaní ho / jej psychicky dlho nevydrží a čoskoro vás opustí. Ak nebudete svojmu partnerovi dôverovať a bezdôvodne ho neustále obviňovať, váš vzťah dlho nevydrží.

Respektujte sa

Rešpektovať životné názory by mal každý nielen vo vzťahu, ale aj všeobecne. Vo vzťahu sa však tiež snažte rešpektovať zvyky, koníčky, kamarátov svojho partnera.

Nájdite si čas pre sebe

Každý pár by si mal čas od času od seba oddýchnuť a mať chvíľu čas len pre seba. Spoločné koníčky vzťah veľmi posilňujú, ale ak máte, ktorý prevádzkujete bez partnera, vzťahu to tiež prospeje. Nemusí sa vždy jednať o koníčky, vyrazte občas na nákupy s kamarátkou alebo sa bežte pozrieť na miestne futbalové mužstvo s kamarátmi a podporiť krajanov.

Milujte sa

Sex nie je tým najdôležitejším vo vzťahu, avšak bez neho to tiež veľmi nefunguje. Optimálna frekvenciou sexu vo vzťahu asi neexistuje, ale raz za mesiac je vážne málo. Nájdite si aspoň chvíľku pre spoločné intímne chvíle. Ak nie je čas, nezabúdajte na pusu na dobrú noc, aj keď máte práve “tichú domácnosť”.