Posted on

Šaty a tenisky. Kedysi nepredstaviteľná kombinácia, ktorá sa však postupom času stala módnou záležitosťou. A dobre, že sa tak stalo. Nosiť formálnejšie druhy obuvi, ktoré majú často k pohodlnosti ďaleko, bolo veľakrát tým, čo najviac odrádzalo od nosenia pekných šiat.

Športový štýl alebo skôr nie?

Veď si to predstavte, chceli ste si dať pohodlné letné šaty, ale museli ste si obuť nepohodlnú obuv. Razom sa tak čaro vzdušných a príjemných šiat stratilo kvôli obuvi. Takže kombináciu šiat a tenisiek uvítalo množstvo žien. Ak ste však tomuto trendu doteraz neprepadli, máme pre vás niekoľko tipov, ako pomocou tejto kombinácie vyčarovať štýlové outfity.

Začnime takzvaným athleisure štýlom, ktorý je v súčasnosti veľmi obľúbený. Vytvoríte ho aj so šatami. Vyberte si mikinové šaty, či podobné šaty z teplákoviny a k tomu si obujte tenisky na platforme.

Ak chcete outfit, ktorý bude mať len minimálny športový nádych, ale nebude nič strácať na svojej pohodlnosti, oblečte si k štýlovým dámskym teniskám zavinovacie šaty. Takáto kombinácia je priam nadčasová.

Mini alebo midi?

Leto už je v plnom prúde, čo sa prejavuje aj na teplotách a na tom, že sa v záujme pohodlnosti zbavujeme čo najväčšieho množstva „látky“, ktorú máme na sebe. Takže je len ma mieste, že sa to bude týkať aj šiat. Čo takto mini šaty a k nim dámske tenisky „skejtového“ štýlu?

Obľubujete kvetované šaty? Rozhodne nie ste jediná, kvetinová potlač patrí k tým najobľúbenejším (nielen) na šatách. Aké tenisky si dať k takýmto šatám? Môžete zvoliť taktiež tenisky s potlačou a vôbec nemusí ísť len o kvety. Ak bude potlač farebne ladiť so šatami, kľudne môže byť na teniskách niečo iné.

Spomínali sme už mini šaty a čo takto šaty s dĺžkou pod kolená? Žiadny problém, so svojimi obľúbenými teniskami môžete nosiť aj takéto dlhšie šaty. Vyčarujete tak pohodlný, štýlový a ženský outfit.

Zdroj obrázka:

Autor: maxfoto.shutter / Shutterstock.com