Posted on

Bielkoviny sú základom každého zdravého jedálnička a rozhodne by v ňom nemali chýbať. V chudnutie napomáhajú spaľovať tuky, namiesto ktorých sa rýchlejšie začnú tvoriť svaly. Bielkoviny (proteíny) sú stavebným kameňom svalov. Bielkovinová strava zabezpečí, že sa po celú dobu chudnutia budete cítiť nasýtenia. Hladovanie nie je vhodné u žiadne diéty. Bielkovinová diéta sa zaobíde úplne bez sacharidov alebo sa ich príjem zníži na minimum, tým pádom je telo donútený brať energiu z uložených tukov.

Ktoré potraviny nesmie vo vašom jedálničku chýbať?

Pokiaľ chcete dodržiavať diétu s vysokým obsahom bielkovín, vyberte si proteín múdro. Dobrá voľba zahŕňa sójovej bielkoviny, fazuľa, orechy, ryby, hydina bez kože, chudé hovädzie mäso, bravčové mäso a nízkotučné mliečne výrobky. Vyvarujte sa spracovaného mäsa (napríklad mleté).

Dôležitá je tiež kvalita sacharidov, ktoré jete. Vyberte pridanej cukry z vašej stravy a vyberte si sacharidy s vysokým obsahom vlákniny a živín, ako je celozrnné pečivo a zelenina a ovocie.

Pre niekoho je ťažké vo svojom chudnutie vytrvať a často sa vracia k starým návykom. Skúste vydržať, čoskoro si nové, zdravé, návyky osvojíte. Chce to len čas.

Nezdravé zdroje bielkovín

“Dám si poriadneho” hambáč “z hovädzieho, hovädzie je predsa plné bielkovín.” Si možno poviete. Ovšem takto ketóza nefunguje. Proteíny do stravy vyberajte múdro a súčasne tak ochránite zdravie svojho srdca.

Strukoviny sú skvelým zdrojom bielkovín pre zdravé srdce. Zahŕňajú fazuľa, hrach a šošovicu. Strukoviny majú zvyčajne nízky obsah tuku a neobsahujú žiadny cholesterol. Strukoviny tiež obsahujú rozpustnú a nerozpustnú vlákninu.

Využite možnosti diétnych balíčkov

Ak si nie ste istí, aké potraviny má váš diétny plán obsahovať, využite možnosť diétnych balíčkov spoločnosti It’s my life. V ich ponuke objavíte nielen diétne bielkovinovej balíčky, ale tiež rôzne proteínová jedla a iné doplnky potrebné k chudnutiu.