Posted on

Na sex treba dvoch, to je samozrejmé. Avšak aby si partneri mohli užiť naozaj kvalitný sex, musia byť zdravotne v poriadku. Stáva sa však, že sa na strane muža objavia zdravotné prekážky, ktoré plnohodnotnému a kvalitnému sexu bránia.

Je to problém, ktorý sa týka aj vás a vášho vzťahu

Ak má váš partner problémy s erekciou, trpíte obaja. V prvom rade samozrejme váš partner, pre ktorého je to veľká skúška psychiky aj keď si to zrejme väčšina mužov neprizná a budú skôr hľadať výhovorky, prečo „to“ (opäť) nefungovalo.

Ale určite to nie je nič príjemné ani pre vás. Máte predsa svoje „potreby“ a keď jediné uspokojenie pri vašich obľúbených BDSM praktikách máte z pocitu nadvlády nad vašim partnerom a sexuálne uspokojenie chýba, jeho problémy s erekciou sú aj váš problém.

Do tretice to potom logicky škodí vášmu vzťahu. Veď sex je jeho prirodzenou a dôležitou súčasťou. A rovnako ako pri iných problémoch vo vzťahu aj pri problémoch so sexom sa to postupne rozšíri na celý vzťah.

Dá sa to aj bez návštevy lekára

Zlepšenie erekcie vášho partnera tak nie je len o nejakom povrchnom uspokojení, ale ide o ochranu partnerovej psychiky a zároveň záchranu vášho vzťahu. Ako teda pomôcť partnerovi s týmito problémami? Nemusíte ho hneď tlačiť k tomu, aby navštívil lekára, na začiatok môžete vyskúšať pár základných vecí, ktoré môžu k zlepšeniu erekcie pomôcť aj bez lekára.

V prvom rade by mal váš partner začať viac športovať. Zvýši sa tak uňho tvorba testosterónu, ktorý je pre erekciu dôležitý. Motivovať ho môžete tak, že začnete športovať s ním. Spoločne si zlepšíte kondíciu a tú potom pri divokom sexe určite využijete.

Rovnako stojí za zmienku aj zdravšie stravovanie. Aj stravovacie návyky môžete zlepšovať spoločne. Jesť napríklad viac rýb a zeleniny nie je nikdy na škodu. Váš partner môže skúsiť napríklad viac paradajok, keďže pozitívne vplývajú na srdce a aj obehová sústava je pre fungovanie erekcie dôležitá.

Veľakrát muži za príčinu ich erektilnej dysfunkcie označujú stres. Niekedy je to len výhovorka, ale inak stres naozaj bráni erekcii, keďže v strese dochádza k vylučovaniu kortizolu a znižovaniu tvorby testosterónu. Zbaviť sa stresu je často ťažké, ale skúste vášmu partnerovi pomôcť aspoň tak, že mu dáte najavo, že ste v tomto boji s ním. A keď nič z vyššie uvedeného nepomôže, môže váš partner ešte skúsiť výživové doplnky a potom už jedine návštevu lekára.

Zdroj obrázka:

Autor: Billion Photos / Shutterstock.com