Posted on

Krízy sa nevyhýbajú žiadnemu vzťahu. Nemusí ísť pritom hneď o krízu v zmysle, že vo vzduchu visí žiadosť o rozvod, ale môžu to byť krízy týkajúce sa niektorých „zložiek“ vzťahu. Napríklad sexuálneho života.

Ryby a morské plody sú chutné, zdravé a pomáhajú aj s chuťou na sex

Väčšinou to tak býva, že v začiatkoch vzťahu je sexuálna túžba obrovská a tak sa o nedostatku sexu nedá hovoriť. Postupom času však nielenže vzťah trochu zovšednie, ale hlavne sú partneri starší a s pribúdajúcim vekom sa postupne znižuje u mužov aj u žien hladina hormónov ovplyvňujúca chuť na sex. Vysporiadať sa s touto realitou dá rôzne a čiastočne vedia pomôcť aj niektoré potraviny, ktorých konzumácia k chuti na sex prispieva. Viete, ktoré sú to?

Hneď na úvod vás možno prekvapíme, keď spomenieme chutné ryby. Konkrétne ide najmä o lososa, makrelu, tresku, či tuniaka. Obsahujú totižto omega-3 mastné kyseliny a L-Arginín, čo sú látky, ktoré pomáhajú k lepšiemu prekrveniu pohlavnej sústavy.

Z rýb môžeme plynulo prejsť na ustrice a krevety. Tie sa radia medzi pomerne silné afrodiziaká, ktoré vďaka obsahu zinku podporujú produkciu testosterónu u mužov, ktorý vplýva aj na zvýšenie sexuálnej túžby.

Zelenina, ovocie a samozrejme aj čokoláda

Spomeňme aj zástupcu z radov zdravej zeleniny. Ide o zeler, ktorý obsahuje androsterón. Ide o hormón, ktorý je bez zápachu a pomocou potu sa dostáva aj na pokožku. Môže tým pádom stimulovať libido u mužov, ale aj žien počas milovania.

Prejdime na ovocie a konkrétne banány. Obsahujú enzým bromelaín, ktorý zlepšuje libido a podporuje potenciu. Taktiež obsahujú látky, ktoré zvyšujú sexuálnu energiu a pocit šťastia. A psychická pohoda je predsa pre sex dôležitá. A čo avokádo? Kyselina listová, ktorú obsahuje, zvyšuje pocit energie a vitamín B6 pozitívne vplýva na produkciu mužských hormónov.

No a čo by to bol za zoznam potravín, ktoré podporujú chuť na sex, keby nespomenieme čokoládu? Vďaka obsahu teobromínu a fenyletylamínu má podobné povzbudzujúce účinky ako kofeín, ale vo väčšej miere sa tieto účinky týkajú sexuálnej oblasti.

Zdroj obrázka:

Autor: B-D-S Piotr Marcinski / Shutterstock.com