Posted on

Posilňovne už dávno nie sú len mužským „územím“. Množstvo žien v posledných rokoch pochopilo, že najefektívnejšia cesta k vysnívanej postave nevedie cez všelijaké pochybné diéty, ale cez závažia vo fitku.

Funkčnosť je základ, ale prečo naviac nevyzerať naozaj sexy?

Ak s chodením do fitka ešte len začínate alebo už v ňom poctivo makáte dlhšiu dobu a pomaly musíte kvôli vašej meniacej sa postave meniť šatník, samozrejmosťou je pozerať sa pri výbere outfitu na cvičenie hlavne na funkčnosť. Obzvlášť tenisky vhodné do fitka na silový tréning by mali spĺňať úplne iné parametre ako vaše módne dámske tenisky, ktoré nosíte do spoločnosti.

Aby sme sa však netvárili, že o vzhľad nejde. Samozrejme, že áno. Hlavne ak sa chcete cítiť pri cvičení skutočne sebavedomo alebo si chcete z fitka okrem vyšportovanej postavy odniesť aj nejakú novú známosť. Tu myslíme to „odniesť“ obrazne, i keď dlhodobým tréningom rúk budete možno schopná si chlapa odniesť aj doslovne.

Pozerajte sa na seba kriticky a podľa toho zvážte, čo si môžete dovoliť obliecť

Aké dámske oblečenie si teda zvoliť do fitka, aby sa vám nielen dobre cvičilo, ale zároveň ste bola magnetom na mužské pohľady? Úplnou samozrejmosťou, bez ktorej si len ťažko v súčasnosti predstaviť ženu vo fitku, sú legíny. Tie sa stali v posledných rokoch asi najpopulárnejším dámskym oblečením.

Legíny sú samé o sebe veľmi atraktívne na vypracovanom ženskom pozadí, ale ak chcete o niečo viac dráždiť okolo cvičiacich mužov, môžete si obliecť kratučké obtiahnuté šortky, ktorými vystavíte na obdiv svoje vyšportované nohy. Ak sa však k ideálnej postave ešte len dostávate, radšej nechoďte do úplných extrémov a sebakriticky zhodnoťte, čo si môžete dovoliť a čo zatiaľ nie.

To isté platí aj pre vrchné diely outfitu. Športová podprsenka vám okrem opory pre vaše prednosti dopraje aj kus pohodlia pri akokoľvek náročnom tréningu a kľudne si na ňu už nemusíte nič dávať. Teda ak je už vaše brucho ploché ako doska, či dokonca ozdobené pevným sixpackom. Inak si radšej ešte stále obliekajte aj funkčné tielko, či tričko, ktoré zakryje nedokonalosti, ale ak bude mať šikovný strih, spôsobí, že stále budete vyzerať príťažlivo.

Zdroj obrázka:

Autor: Dean Drobot / Shutterstock.com