Posted on

Chcete si zaobstarať novú posteľ a rozmýšľate, ktorú z rôznych typov postelí si vybrať? Ak chcete dokonalý komfort a zároveň chcete kvalitnú posteľ, ktorá vydrží roky bez ohľadu na to ako veľmi sa v spánku prehadzujete, či ako veľmi dávate vašej posteli „zabrať“ pri iných „spálňových“ aktivitách, vyberte si boxspringovú posteľ.

Drevený základ zaručí dlhú životnosť

Boxspringové postele sa často označujú aj ako kontinentálne, či americké. Stále vám to nič nehovorí? Ide o pohodlné čalúnené postele, ktoré sa spravidla skladajú zo štyroch vrstiev. Tento samotný fakt zaručí, že boxspringová posteľ bude mať výšku dostatočnú na pohodlné vstávanie. A čo sú to vlastne za vrstvy?

Prvú vrstvu boxspringových postelí tvorí pevný drevený základ, ktorý nahrádza klasický lamelový rošt. Môže stať na nižších, či vyšších nožičkách a je zárukou toho, že boxspringová posteľ bude mať naozaj dlhú životnosť.

Trojica matracov pre vaše pohodlie

Na drevenom základe sa nachádzajú dve vrstvy pružinových matracov. Poďme ale postupne. Spodný matrac má jadro z bonelových pružín. Podopiera vrchný matrac a predlžuje tak jeho životnosť. Vďaka kvalitnému prevedeniu si udrží svoju tvrdosť dlhé roky. Osadený je tak, aby nedochádzalo k jeho posunutiu.

Druhý z matracov sa nazýva nosný. Môže byť taktiež s bonelovými pružinami, ale ešte častejšie sa používajú taštičkové pružiny. Takéto matrace majú vynikajúcu pružnosť a vzdušnosť. Spánok na nich je nielen komfortný, ale aj zdravý. Matrac je dobrou oporou pre chrbticu a zvyšok tela bez ohľadu na to, akú polohu (spánkovú) máte najradšej. Vzdušnosť matraca zase ocenia alergici.

Poslednú vrstvu tvorí ešte jeden tenší matrac. Ten už je vyrobený z pamäťovej, či kvalitnej flexi peny. Jeho poťah je snímateľný a tak je možné ho prať aj v práčke. Údržba je tak veľmi jednoduchá.

Zdroj obrázka:

Autor: Maples Images / Shutterstock.com