Posted on

Kabelky sú dôležitým módnym doplnkom mnohých žien. Mnohé ženy ich kupujú pri každej možnej príležitosti, mnohé si potrpia na pár kvalitných značkových kúskoch.

Ak ale plánujete kupovať nové dámske kabelky, pri ich výbere sa držte týchto dôležitých rád.

Na akú príležitosť budete kabelku nosiť?

V prvom rade je dôležité vedieť, na akú príležitosť budete kabelku nosiť. Ak potrebujete kabelku na spoločenské akcie, ako svadba, plesy, či iné spoločenské akcie, odporúčame vám kupovať si moderné spoločenské kabelky. Kabelky vždy laďte s obuvou, v tomto prípade s elegantnými spoločenskými sandálmi, či lodičkami. Odporúčame vám mať doma vždy béžové, či čierne spoločenské kabelky. Luxusné spoločenské sandále k nim perfektne zladíte.

Sú univerzálne, pretože sa dajú kombinovať s rôznymi šatami, dámskymi kostýmami, sakami, či sukňami. Ak nechcete mať doma každej farby lodičky a kabelky, treba zvoliť neutrálne farby, ktoré viackrát využijete.

Úložný priestor

Všeobecne platí, že čím väčšia dámska kabelka, tým viac úložného priestoru. Pod úložným priestorom máme ale na mysli aj množstvo priečinkov. Ak nosíme so sebou viac drobností, potrebujeme aj viac úložného priestoru.

Do práce odporúčame vyberať klasické štvorcové kabelky, ale ideálne skôr obdĺžnikové kabelky s dostatkom úložného priestoru.

Materiál zvršku

Pri výbere dámskej kabelky zohľadňujte aj to, aký je materiál zvršku. Odporúčame vám uprednostňovať kožené kabelky. Pri správne starostlivosti vám tieto kabelky vydržia dlhé roky. Kožu je treba pravidelne krémovať a impregnovať.

Kožené kabelky sú navyše nadčasové. Nie sú žiadnym módnym jednosezónnym výstrelkom, ale sú nositeľné aj o päť, či desať rokov. Koža nepraská, ak sa o ňu dôkladne staráme.

Pri výbere dámskych kabeliek si všímajte aj kvalitu rúčok a ušiek kabelky, kvalitu zapínania, ale aj kvalitu šitia vnútornej podšívky kabelky. Dôležitá je samozrejme aj farba.

Zdroj obrázka:

Autor: Viktoria Minkova / Shutterstock.com