Posted on

Na každom vzťahu sa musí pracovať a časom prídu svetlé aj tie horšie chvíľky. Záleží len na každom vzájomnom poute, ako zvládate kritickú situáciu vo vašom vzťahu. Posilujte svoj vzťah nielen spoelne tráviacimi dovolenkami alebo vykonávaním obľúbených športových aktivít, ale aj drobnosťami, ktoré vás nestoja nič a mali by byť samozrejmou súčasťou vášho vzťahu.

Choďte do postele spolu

Spoločné usinanie prehlbuje vzájomnú dôveru a lásku vo vzťahu. Nielen to, že sa zákonite zlepší váš sexuálny život, ale tiež o svojom proťajšku zistíte veľa nového alebo čo ho trápi. Pozvanie do postele pred spaním, v tme, je oveľa intimnejšie a ľudia majú väčšie sklony zveriť sa, čo vás vzťah ešte viac upevní.

Hovorte pri spoločnom jedle

Aspoň raz denne (nezáleží na tom, či užijete raňajky, obedy alebo večeru) si dajte čas a vychutnajte si v pokoji jedlo s partnerom, prípadne s deťmi pri jedle. Stolovanie ocení váš zažívací systém a k tomu utužujete partnerský, potažmo rodinný vzťah. Výnimočne, keď sa rozhodnete stráviť večer na krásnom filme, je pizza k televízii povolená, ale nerobte z toho každodenný zvyk.

Na základy etikety, nezabudnite

Robí si partner kávu a spýtal sa, či má uvarit aj vám? Samotná otázka by mala byť vo vzťahu samozrejmosťou, rovnako ako použitie slov “ďakujem vám a prosím”. Vám zobrazí vaše súvislosti s vašim partnerom, ktorý je vo vzťahu veľmi dôležité.