Posted on

Zimné večery sú pre mnohé rodiny nekonečné. Hľadajú zaujímavé aktivity, ktoré by ich zabavili a zároveň sa pri nich cítili dobre, uvoľnenie.

V tomto ročnom období máte ideálne podmienky na stavanie puzzle. Vonku je škaredo, prší, je hmla a čo teda robiť vo vnútri, ak nie stavať puzzle? Ak hľadáte hru, ktorá vás zabaví počas zimných večerov, vyskúšajte stavanie puzzle.

Vyberajte obraz a množstvo dielikov

Ak nemáte doma žiadne puzzle, pozrite si ponuku eshopov s puzzle a nájdite si obraz, motív, ktorý sa vám bude najviac páčiť. Zároveň je nutné všímať si množstvo dielikov. Čím viac dielikov bude, tým dlhšie vám bude trvať stavanie. Treba si však uvedomiť, že čím viac dielikov, tým viac vynikne hotový obraz poskladaný z puzzle. Ak chcete zábavku na viac večerov, čo tak si objednať nové puzzle 5000? Na ich skladanie ale potrebujete viac miesta ako na klasickom písacom stole.

Vytvorte si miesto na skladanie

Ak ste si objednali puzzle s menším množstvom dielikov, napríklad puzzle z kategórie detské, nepotrebujete tak veľa miesta ako pri skladaním 5000 dielikových puzzle. Ak už ale budete skladať napríklad 1000 dielikové puzzle, odporúčame vám skladať ich na zemi, na podlahe. Predtým si však nachystajte dostatočne veľkú podložku, na ktorú budete skladať poskladané dieliky puzzle. Táto podložka musí byť taká veľká, ako neskôr bude samotný obraz vytvorený z týchto všetkých dielikov.

Takúto podložku tak budete môcť potom, čo už nebudete chcieť skladať puzzle, presunúť bezpečne bez toho, aby ste museli rozobrať už poskladané dieliky.

Ak chcete objednávať nové puzzle, uprednostnite obchody, eshopy, kde majú najväčšiu ponuku puzzle.

Využite škaredé počasie na trávenie príjemných chvíľ práve skladaním puzzle. Pri skladaní trénujete mozog, pamäť a zlepšuje sa aj motorika. Puzzle sú hra pre všetky generácie, preto ak hľadáte vhodný darček pre príbuzných na Vianoce, čo tak objednať puzzle?

Zdroj obrázka:

Autor: titov dmitriy / Shutterstock.com