Posted on

Členkové čižmy sú univerzálnym druhom obuvi, ktorý sa dá nosiť nielen k bežným outfitom na každý deň, ale aj k tým elegantnejším. A tejto vlastnosti vďačia za to, že nevychádzajú z módy už niekoľko sezón.

Workery nielen do práce

Samozrejmosťou je, že členkové čižmy existujú v niekoľkých rôznych štýloch. V súčasnosti veľmi obľúbenými, hlavne počas jesene a zimy, čiže počas dní aké sú teraz a aké nás ešte čakajú, sú členkové čižmy s plochou podrážkou v štýle worker.

Vyniknú, keď si ich obujete na stretnutie s priateľmi a bez obáv si ich môžete obuť aj do práce (veď sú to predsa WORKery). Ak si k nim oblečiete úzke džínsy a štýlový dámsky kabát, úspech máte zaručený. A samozrejme, nesmie chýbať kabelka, ideálne s výraznými ozdobami. Ešte niečo? Ak bude vonku naozaj chladno, nezabudnite si zobrať šál.

Členkové čižmy sa dobre kombinujú s čímkoľvek

Ak túžite po dávke elegancie, zvoľte si členkové čižmy na opätku. Ako každá iná obuv na opätku, predlžujú postavu a dodávajú každému outfitu dávku ženskosti. Obzvlášť štíhlym dámam sa hodia čižmy so šnurovaním, ktoré bude na nich pôsobiť naozaj štýlovo. Ale členkových čižiem sa nemusíte báť ani ak máte hrubšie nohy. V takom prípade si stačí vybrať čižmy s hrubším až masívnym opätkom.

Výhodou akýchkoľvek zateplených členkových čižiem je to, že sa dajú ľahko kombinovať a môžete s nimi vytvárať pôsobivé outfity, v ktorých vám naviac nebude zima. A každá dáma vie, že obliecť sa teplo a štýlovo môže byť niekedy problém.

Čo sa farieb týka, obujte si členkové čižmy, ktoré budú vo farebnom kontraste s vašou zimnou bundou, kabátom, či populárnou parkou. K tomu neutrálne čierne nohavice a aby vám nebola zima na hlavu, čiapku a kľudne aj s brmbolcom. Tie sú teraz naozaj trendy. Takýto outfit ľahko ozdobíte rôznymi doplnkami.

Zdroj obrázka:

Autor: litchima / Shutterstock.com