Posted on

Hmlisté počasie, minimum slnka a nie príliš priaznivé teploty majú výrazne vplyv na našu náladu. Negatívne to vplýva aj na náš intímny život, nakoľko naša nálada je na bode mrazu. Ak sa chcete aj v tomto ročnom období cítiť dobre, musíte sa zbaviť pochmúrnej nálady počas zimy a snažiť sa prispôsobiť si to tak, aby ste sa cítili opäť plní energie.

Ak máte pochmúrnu náladu počas zimy, poradíme vám, ako sa cítiť opäť lepšie.

Zapáľte si vonnú sviečku

Keď je za oknami hmlisto, zamračene a máte pocit úbytku energie, skúste si doma zapáliť vonnú sviečku. Príjemná aróma vonnej sviečky vás povzbudí, budete sa cítiť omnoho príjemnejšie. Ak potrebujete trošku povzbudiť, odporúčame vám kúpiť si vonnú sviečku s povzbudzujúcou vôňou. Taký eukalyptus a citrusová aróma vás dokonale povzbudia.

Keď sa vonku úplne zotmie, zastrite žalúzie, zapáľte si sviečku a vezmite si do rúk krížovky, knihy. Vonné sviečky odporúčame mať zapálené aj počas upratovania. Vytvoria vám príjemné podmienky aj na túto činnosť.

Zacvičte si

Aj pohyb vám pomôže zbaviť sa pochmúrnej nálady. Nie sú nutné žiadne náročné cviky. Stačí použiť posilňovacie gumy, cvičiace podložky a vyskúšať pár cvikov na rozhýbanie stuhnutého svalstva. Pohyb je zdraviu prospešný, avšak počas zimy ho výrazne obmedzujeme. Skúste spojiť príjemné s užitočným a zacvičte si denne aspoň hodinu. Uvidíte, budete sa cítiť omnoho lepšie. Zrazu budete mať viac energie aj na iné činnosti.

Kým v lete môžete cvičiť aj na terasách, či na balkónoch pod markízami, teraz cez zimu odporúčame v obývačke pred televízorom.

Dámy, odporúčame vyskúšať napríklad aj power jogu, či napríklad pilates.

Noste veselé farby

Práve počas zimy máme tendenciu nosiť neutrálne fádne farby. Skúste vtedy, keď sa cítite unavene a sklesnuto, obliekať oblečenie vo veselých farbách. Zároveň odporúčame oživiť si interiér farebnejšími doplnkami, napríklad novými farebnými posteľnými obliečkami, či dekoračnými vankúšmi.

Zdroj obrázka:

Autor:  Daria Minaeva / Shutterstock.com