Posted on

Každý majiteľ záhrady ju využíva nielen pre pestovanie okrasných rastlín alebo zeleniny, ale tiež k odpočinku. U záhradného nábytku je vhodné myslieť na to, že reprezentuje vašej záhradu a tiež na to, že by vám mal dlho vydržať. Preto sa oplatí zamerať sa na kvalitné výrobky, ktoré dobre vyzerajú a dokážu zabezpečiť trvanlivosť.

Pre dokonalú relaxáciu je potrebné vybrať vhodný záhradny nabytok. Ak aj vy uvažujete nad tým, že by ste si nejaký nábytok na záhradu zaobstarali, pozrite si e-shop Kinekus.sk.

Aký záhradný nábytok si vybrať?

V súčasnej dobe je ponuka dosť široká. Vyberať si môžete ako jednotlivé kúsky, tak i záhradné sety. Voľte taký nábytok, ktorý dlho vydrží, odolá vonkajším vplyvom a navyše bude skladný. Lebo ho budete potrebovať na zimu uložiť.

Než vyrazíte do obchodu alebo sa začnete rozhliadať po e-shopoch, premyslite si, kde bude váš záhradný nábytok umiestnený. Iný druh nábytku volíme v prípade, že bude stáť pod zakrytou pergolou či terasou a iný, ak bude stáť vonku nezakrytý.

Pre otvorené priestory je vhodný nábytok odolný, môže to byť ratanový nábytok, nábytok z hliníka, nerezu či dizajnový nábytok plastový.

Model nábytku volíme tiež podľa spôsobu používania. Bude nám nábytok slúžiť len pre oddych a relaxáciu, alebo u neho budeme pravidelne stolovať? Ak je nábytok určený pre relaxáciu, volíme radšej také modely, ktoré sa dajú ľahko polohovať a ponúkajú pohodlie a komfort. V prípade, že je určený k pravidelnému stolovanie, siahneme do ponuky takých kúskov, ktoré majú zodpovedajúce výšku i hĺbku.

Nábytok podľa materiálu

Vyberať si môžeme z celého radu rôznych jednodruhových kúskov alebo nábytku vyrobeného kombináciou niekoľkých materiálov.

Veľmi obľúbený je ratan. Záhradný nábytok z umelého ratanu sa vyrába v moderných farebných tónoch. Výplet sa veľmi ľahko udržuje v čistote a vďaka kovovej kostre je odolný a trvanlivý. Objednať si ho môžete v celej rade zaujímavých tvarov. Okrem nevšedného vzhľadu ponúka nízku hmotnosť, dlhú životnosť a takmer žiadnu potrebu údržby. Možno ho využiť aj do zimnej záhrady alebo interiéru.