Posted on

Aj keď viac času trávime vo vnútri, s príchodom zimy je náš imunitný systém náchylnejší na vírusové ochorenia. Pandémia koronavírusu nás tiež veľmi ohrozuje, preto je pochopiteľné, že s príchodom zimy myslíme viac na posilnenie imunity.

Posilnite svoju imunitu overenými spôsobmi.

Pite teplé čaje podporujúce imunitu

Bublinkové minerálky nie sú práve najvhodnejšie na zimné obdobie. Spôsobia vám nepríjemné škriabanie krku, čím môže vzniknúť aj zápal hrdla.

Ak chcete posilniť imunitu, odporúčame vám piť teplé čaje. Najlepšie sú práve bylinkové čaje z byliniek, ktoré ste si sami nasušili. Bylinky nechávajte lúhovať len požadovaný čas a keď teplota čaju trošku klesne, môžete do čaju pridať šťavu z citróna a lyžičku kvalitného včelieho medu.

Odporúčame vám robiť čaje z medovky, mäty, pamajoránu a chutné čaje sú aj z čerstvého zázvoru, šípok, ale aj z rakytníku.

Chodievajte na čerstvý vzduch

Ak chcete posilniť svoju imunitu, je veľmi dôležité chodievať na čerstvý vzduch. Neexistuje zlé počasie, aby ste nemohli ísť na prechádzku do prírody, na prechádzku do parku, či celkovo na prechádzku na čerstvý vzduch. V zime netreba ale podceňovať obliekanie. Je nutné vrstviť a obliekať sa podľa aktuálneho počasia. Vždy je dôležité mať v teple nohy, krk a spánkovú časť.

Hodina prechádzky na čerstvom vzduchu je pre nás všetkých veľmi potrebná. Na čerstvý vzduch je nutné chodiť aj s malými deťmi. Čím viac času strávite na čerstvom vzduchu, tým bude vaša imunita odolnejšia voči vírusom. Takto sa vyhnete antibiotikám a rôznym nosovým sprejom.

Jediné antibiotikum, čo si môžete dovoliť, je to prírodné, čiže zdravý propolis.

Okrem pitia teplých čajov podporujúcich imunitu a chodenia na čerstvý vzduch odporúčame konzumáciu ovocia a zeleniny. Prijímajte predovšetkým vitamín C, ktorý podporuje imunitný systém. Konzumujte hlavne citrusové plody, najmä však grapefruit, ktorý obsahuje najviac vitamínu C.

Zdroj obrázka:

Autor: Svetlana Shashkina / Shutterstock.com