Posted on

Pracovné rána bývajú vždy ťažké. Niekedy nestíhame ani raňajky, inokedy nevieme, čo s časom. Ak mávate aj vy ráno hektické a chceli by ste ho mať pokojné, poradíme vám, ako naštartovať organizmus. Tieto návyky sa snažte dodržiavať.

Zdravé výdatné raňajky

Raňajky sú dôležitým jedlom dňa a nemali by sa vynechávať. Napriek tomu mnohí z nás vynechávajú raňajky a nejedávajú doobeda vôbec nič. Následne ich pred obedom prepadne vlčí hlad, že sa nevedia dojesť.

Ak chcete ráno naštartovať váš organizmus, odporúčame vám pripravovať si zdravé výdatné raňajky. Odporúčame biely jogurt s ovsenými vločkami a ovocím, ovocné smoothies, špaldový chlebík s maslom a zeleninou, alebo napríklad ovsenú kašu. Ovsenú kašu si môžete ochutiť ovocím, semienkami, ale aj orieškami. Aj keď je príprava niektorých z týchto raňajok zdĺhavejšia, odporúča sa radšej si o čosi privstať, aby ste si ich mohli pripraviť. Vaše telo dostane impulz, žalúdok bude zasýtený a vy budete mať dostatok energie na celé dopoludnie.

K zdravým raňajkám odporúčame spraviť si bylinkový čaj s citrónom a ak pijete aj kávu, pripravte si skôr zdravšiu zelenú kávu.

Ranná rozcvička

Aj párminútová rozcvička vám pomôže naštartovať váš organizmus. Rozcvičku ale odporúčame robiť vždy pred raňajkami, aby vám potom nebolo ťažko od žalúdka. Stačí pár jednoduchých cvikov na rozcvičenie stuhnutej krčnej chrbtice, chrbta, nôh a rúk.

Na doplnenie energie si môžete dať ku káve zdravú maškrtu. Môže to byť napríklad kúsok tabuľkovej bio čokolády.

Vyhnite sa pozeraniu sociálnych sietí a emailov

Ak chcete naštartovať váš organizmus, vyhnite sa pozeraniu sociálnych sietí a emailov. Práve na tejto činnosti sa mnohokrát zdržíme a preto nestíhame z domu vyraziť zavčasu. Tieto činnosti sú pre naštartovanie organizmu zakázané. Zbytočne vás rozptýlia a zabránia vám vychutnávať si rannú pohodu pri raňajkách a rannej rozcvičke.

Zdroj obrázka:

Autor: gpointstudio / Shutterstock.com