Posted on

Dobrá fyzická kondícia je niečo, čo oceníme pri každodenných činnostiach. Častokrát si to ani neuvedomujeme. Stačí sa však pýtať tých, ktorým kondícia chýba aké utrpenie je pre nich pokazený výťah, či dobiehanie na autobus. A nedostatok kondície sa môže prejaviť aj v posteli!

Cyklistikou k lepším výkonom nielen v posteli

Ak nechcete patriť medzi pasívne „účastníčky“ vášho milostného života (čo niektorí muži často vyčítajú ženám), budete potrebovať byť schopná „držať dych“. A k tomu potrebujete v prvom rade aktívny životný štýl.

Všetky možné variácie drepov, ktoré pravidelne robíte vo fitku, aby ste mala dokonalo vypracované pozadie, sú síce pre sexy vzhľad a silu fajn, ale pre naozaj maratónsku výdrž budete potrebovať do svojho tréningového plánu zaradiť pravidelné kardio. A nie, nie je to po španielsky.

Obľúbenou športovou aktivitou, ktorou viete zvýšiť svoju výdrž je cyklistika. Pre väčšinu ľudí je to príjemnejšia aktivita ako beh a s bicyklom nielenže robíte niečo pre svoje zdravie, ale môžete aj spoznávať zákutia vo svojom okolí, do ktorých by ste sa inak nedostala.

A v prípade nepriaznivého počasia váš „klasický“ bicykel zastúpia cyklotrenažéry, ktoré určite majú aj vo fitku, ktoré navštevujete. Prípadne si nejaký môžete zaobstarať aj domov.

Doprajte svojmu telu potrebné živiny

Ako po každej športovej aktivite aj po cyklistike je dôležitý dostatok živín pre regeneráciu vášho tela a budovanie svalov. K tomu vám pomôže kvalitný srvátkový proteín. Tieto proteíny okrem spomínanej pomoci pri regenerácii a budovaní svalov dokonca pozitívne pôsobia na vašu imunitu.

Srvátkové proteíny sa delia na tri kategórie podľa spôsobu spracovania srvátky: srvátkový koncentrát, srvátkový izolát a srvátkový hydroizolát. Chcete pre seba ten najkvalitnejší? Voľte posledne menovaný, srvátkový hydroizolát, pretože zvykne obsahovať až 90% bielkovín.

Zdroj obrázka:

Autor: bezikus / Shutterstock.com