Posted on

Výber spoločenských šiat je pre niektoré ženy radosťou, pre niektoré strasťou. Toľko rôznych strihov! Ako si vybrať také, v ktorých budete naozaj neodolateľná? Univerzálna rada samozrejme neexistuje, pretože záleží od proporcií vašej postavy.

Akú máte výšku?

Jedným z častých problémov žien je, že im chýbajú centimetre výšky. Vhodné šaty však dokážu pridať centimetre aspoň opticky. Túto úlohu splnia napríklad dlhé šaty s vysokým pásom, ktorý opticky predĺži nohy. Aj výstrih do V má schopnosť opticky pridať centimetre. Ak vás netrápia kilá naviac, rozhodne siahnite po obtiahnutých šatách.

Ak máte postavu modelky s nohami „až po zem“, taktiež môžete siahnuť po úzkych dlhých šatách, ale skúste si vybrať strih s rázporkom. Veď prečo tie nohy bohyne úplne zakrývať? Prípadne môžete siahnuť po krátkych spoločenských šatách s krátkou úzkou sukňou a vystaviť ich na obdiv (takmer) celé.

Chceli by ste niekde pridať alebo skôr ubrať?

Okrem centimetrov výšky by mnohé ženy túžili aj po centimetroch naviac v oblasti hrudníka. Malé prsia sa však dajú jednoducho zamaskovať rôznym riasením, naberaním, či volánmi v oblasti dekoltu.

Ak vám naopak príroda nadelila veľké prsia (alebo ste si ich nadelila sama návštevou plastického chirurga), rozhodne ich neskrývajte a nebojte sa hlbších výstrihov. Vhodné sú aj zavinovacie výstrihy šiat, či dobre tvarované korzetové šaty, ktoré vaše prsia ešte viac zvýraznia. Len to nežeňte do extrémov a aj podľa typu udalosti zvážte, čo je ešte vhodné ukázať a čo už nie. Môžete zvoliť aj šaty, ktoré opticky predlžujú vrchnú časť vášho tela.

A čo keď sa trápite s kilami naviac na miestach, kde by ste rozhodne kilá naviac nechceli? To však neznamená, že nemôžete v šatách vyzerať zvodne! Stačí tie kilá naviac skryť a upriamiť pozornosť na zvyšok vašej postavy. Častou voľbou tak budú elegantné dlhé spoločenské šaty s výraznejšou vrchnou časťou, napríklad s nejakým zaujímavým výstrihom (ženy s kilami naviac väčšinou do toho výstrihu majú čo „dať“). Samozrejme, záleží aj od konkrétnej časti vášho tela, ktorú chcete zakryť, napríklad pri väčšom brušku si dajte záležať hlavne na tom, aby boli šaty v tejto oblasti voľné.

 

Zdroj obrázka:

Autor: kopitinphoto / Stock.adobe.com