Posted on

K narodeninám, k výnimočným udalostiam, na Vianoce aj inokedy sa hodí venovať našim blízkym šperk. Ponuka je ale veľmi obsiahla, a tak sa môžeme ľahko stratiť. V prvom rade je nutné sa rozhodnúť, aký kov zvolíme a v akej farbe. Následne je dôležité vybrať typ šperku, teda či pôjde o náušnice, prsteň, retiazku, náramok… To ale stále nie je všetko. Aby sme venovali šperk správny, mal by korešpondovať s obdarovaným. Mala by mu slušať farba kovu, farba kameňov, tvar náušníc k tvaru tváre…

Mnoho rád v jednom magazíne

Téme šperkov, ich výberu, materiálom, značkám a mnohému inému, sa venuje magazín najdisperky.sk. Rady tu nájdete na výber dámskych i pánskych šperkov. Vyberať môžete šperky podľa farby, podľa materiálu aj podľa značky.

Bude užitočné prečítať si o tom, aké robíme chyby pri nosení šperkov a zistiť, či ich robíte nevedomky aj vy. Alebo sa môžete pozrieť na článok o tom, ako sa prejavuje alergia na šperky a ako sa jej dá predchádzať. Článkov je tu skutočne veľa, určite nájdete informácie, ktoré ste nepoznali a budú pre vás prínosné. Hodiť sa vám možno bude aj informácia, ako sa má vyberať a aká je práve teraz moderná svadobná obrúčka.

Pikantné šperky pre ženy

Ak chcete venovať netradičný a takpovediac „pikantný“ šperk pre ženu, staviť môžete napr. na brošňu. Ženy na ne bohužiaľ často zabúdajú, pritom sú skvelou ozdobou na klopu kabátov, sák, ale tiež len tak na blúzku, jednofarebné šaty alebo napríklad rolák. Veľkú brošňu bude obdarovaná nosiť na pevnom materiáli, napríklad kabáte, klobúku. Ľahkú brošňu si potom môže pripnúť aj na tenké materiály, a pritom sa nebude prevracať. To je pri výbere nutné zohľadniť.

Ženy potešia aj pikantné šperky s briliantmi. Čím väčší kameň alebo čím viac kameňov, tým viac na pikantnosti dodáte.

Pikantné šperky pre mužov

Pre mužov môžete zvoliť výraznú retiazku na krk alebo netradičný prívesok. Pikantné vedia byť aj manžetové gombíky. Je nutné k nim mať košeľu so špeciálnymi manžetami, ale sú skutočne cool.

Pozrite sa sami na stránky magazínu o šperkoch najdisperky.sk a kým kúpite šperk svojej žene, mužovi alebo komukoľvek inému, prečítajte si mnohé zaujímavé rady.