Posted on

Musíte v práci dodržiavať určitý dress code? Ak áno, zrejme vám to sťažuje vytváranie pútavých outfitov. Rozhodne to však tak nemusí byť. A dokonca ani sukňový kostým nemusí byť len šedý so strihom, ktorý vám zoberie akúkoľvek ženskosť a aj z topmodelky by spravil nevýraznú „šedú myš“.

Oblečte si sukňu s voľnejším strihom

Práve sukňové kostýmy a teda kombinácie sukní a sák sú častou voľbou žien, ktoré musia v práci dodržiavať určitý spôsob obliekania. Aj keď kombinácia sukne a saka dokáže vyzerať skvelo, čo sa takýchto kostýmov týka, nanešťastie sú tieto často nezaujímavé a fádne. Ale vôbec také byť nemusia. Stačí, že sa inšpirujete našimi tipmi.

Aj keď tubové sukne, ktoré sú častými súčasťami sukňových kostýmov, nie sú v podstate zlou voľbou, čo takto skúsiť niečo iné? Skúste si obliecť sukňu voľnejšieho strihu. Keď ju doplníte krátkym sakom, rozhodne to bude originálne poňatie sukňového kostýmu, ktorým určite zaujmete.

Zaujmite aj farbami

Spomínali sme fádnu sivú farbu tých nezaujímavých sukňových kostýmov, ktorým je najlepšie sa vyhnúť. A prečo by vlastne mal byť sukňový kostým v jednej farbe? Kľudne môžete skombinovať čiernu sukňu a biely vrch. Alebo akúkoľvek inú kombináciu pekných sukní a sák rozdielnych farieb.

To isté platí aj pre kombinovanie materiálov. Môžete si obliecť svoju obľúbenú koženú sukňu a doplniť ju zaujímavým sakom. A zaujímavá budete v takejto kombinácii aj vy. A to od okamihu, keď ráno prídete do práce.

Spomínali sme, že fádne sukňové kostýmy často postrádajú akúkoľvek ženskosť. Ale to môžete jednoducho zmeniť. Stačí ak si sako stiahnete v páse a zvýrazníte tak svoje ženské krivky. Veď si to predstavte. Sukňa a dámske sako stiahnuté takýmto spôsobom. Vôbec nebudeme preháňať, ak povieme, že takýto outfit je rafinovane sexi.

Zdroj obrázka:

Autor: lucky boy studio / Shutterstock.com