Posted on

Med je včelím produktom, ktorý nachádzame takmer v každej kuchyni. Vedeli ste však, že med vám môže pomôcť aj k lepšiemu sexu?

Tri dni a tri noci

Aj med je totižto považovaný za afrodiziakum, s údajnými podpornými účinkami pre sexuálne vzrušenie a libido. Takéto presvedčenie sa objavuje vo viacerých kultúrach naprieč históriou. Napríklad podľa starých Grékov konzumácia medu pred milovaním pozitívne vplývala na výdrž.

V arabskej histórii sa zase vyskytuje recept na tri dni a tri noci vášne, v ktorom taktiež zohráva hlavnú úlohu med. Takúto maratónsku výdrž vraj dosiahnete, keď vypijete pohár hustého medu a zjete k tomu 20 mandlí a 100 píniových orechov.

A aj v našich končinách sa traduje recept na rýchle povzbudenie, podľa ktorého stačí hodinu pred sexom vypiť hrnček vlažného mlieka s jednou polievkovou lyžicou medu a jednou čajovou lyžičkou cukru. Druh medu si môžete zvoliť podľa vlastných preferencií, či už preferujete u nás bežne vyrábané druhy, alebo napríklad kvalitný manuka med, či iné „cudzokrajné“ medy. Účinok tohto receptu nie je zaručený, ale minimálne sa bude skúšať jednoduchšie, než ten arabský.

Účinky medu nie sú tak priame

Ako to však s medom a sexom je naozaj? Obsahuje množstvo minerálov, stopových prvkov, či iných prospešných látok, vďaka čomu je prospešný pre organizmus a nepriamo aj pre váš milostný život. Zlepšuje fungovanie mnohých orgánov, vrátane tých pohlavných. Mužom môže med pomôcť so správnou funkciou prostaty, čo je pre ich vitalitu dôležité.

Konzumácia medu má taktiež upokojujúce účinky, môže znížiť stres a podráždenosť, podporiť pocity radosti, či sebavedomie. Skrátka, vďaka medu sa dokážeme uvoľniť, podobne ako pri konzumácií alkoholu, ktorý je z tohto dôvodu tiež považovaný za afrodiziakum. Samozrejme, v rozumnom množstve! Aj vám teraz napadla chutná medovina?

Určitá uvoľnenosť je pri sexe veľmi dôležitá a preto med aj takýmto spôsobom prispieva k tomu, že si intímne chvíle viac užijete. Aj keď asi budú trvať o niečo kratšie ako tri dni a tri noci. Sklamanie to ale nebude.

 

Zdroj obrázka:

Autor: fizkes / Shutterstock.com