Posted on

Výber spoločenských šiat je asi pre každú ženu neľahká úloha. A je jedno, akú máte postavu. Ak si vyberiete zle, nepomôže vám ani dokonalá postava a naopak aj s kilami naviac môžete pútať pohľady mužov ak si vyberiete vhodné šaty.

Chýbajú vám centimetre výšky? Pridajte si ich aspoň opticky

Základom pri výbere šiat je zvýrazniť to, čo je na vašej postave atraktívne a ak na sebe vidíte nejaké nedokonalosti, tie šatami zakryte. Budete tak vyzerať (a cítiť sa) ako bohyňa bez ohľadu na to, či máte, alebo nemáte nejaké nedostatky.

V prvom rade zrejme budete riešiť svoju výšku. V tomto majú výhodu vyššie ženy. Tie si môžu vybrať podľa toho, či chcú elegantné dlhé spoločenské šaty, alebo ukázať nohy v kratších šatách. Nižšie dámy si budú chcieť aspoň opticky pridať niekoľko centimetrov, na čo sú vhodné dlhé šaty, ideálne prestrihnuté pod prsiami. Takéto šaty dokážu vaše nohy predĺžiť až donekonečna aj ak inak patríte k ženám nižšieho vzrastu.

Vhodné šaty z vás urobia magnet na oči mužov

Postava však nie je len o výške, ale aj o tvaroch. Ženy s postavou presýpacích hodín, ktorá je považovaná za ideál, môžu svoju postavu využiť a zvoliť obtiahnutejšie šaty, ktoré zvýraznia atraktívne ženské krivky.

Ak máte ako množstvo žien problém s kilami naviac v problémových partiách, akými sú brucho, či boky, zvoľte šaty, ktoré sú v dolnej časti voľnejšie (zakryjú tak tieto problémové partie) a v hornej časti môžu byť aj obtiahnutejšie. Ak ste naviac obdarenejšia naopak na tých správnych miestach, môžete vaše prednosti vhodným strihom šiat zvýrazniť a odpútate tak pozornosť od spomínaných nedokonalostí.

Pre ženy s vyšportovanou postavou so štíhlymi bokmi a širšími plecami sú vhodné obtiahnutejšie šaty s hlbokým výstrihom v tvare písmena V, ktorý optický predĺži hornú časť ich postavy, vďaka čomu budú vyzerať vyššie a ešte štíhlejšie. Prípadne môžu zvoliť krátke spoločenské šaty so sukňou v tvare písmena A, ktorá opticky „vyrovná“ boky s plecami a naviac v nich ukážu svoje dokonalé nohy.

Zdroj obrázka:

Autor: Dmitry_Tsvetkov / Shutterstock.com