Posted on

Ako si čo najdlhšie udržať mladiství vzhľad? To je otázka, ktorú si kladie množstvo žien. Pravidelné posilňovanie pre zachovanie štíhlej a pevnej figúry alebo návšteva plastického chirurga dokážu z vašej postavy spraviť závideniahodnú aj pre o polovicu mladšie slečny.

Nečakajte, kým rozšírené cievky splynú dohromady a budú vyzerať naozaj nepekne

Avšak vekom sa môžu objaviť aj estetické nedokonalosti na koži, ktoré dokážu váš skutočný vek prezradiť aj napriek tomu, že postavou budete konkurovať dievčatám, pre ktoré by ste mohla byť aj matkou. Často sa tieto nedokonalosti objavujú po 40-ke.

To je prípad aj rozšírených cievok, ktoré sa môžu objaviť na tvári, ale aj na hrudníku a nohách a neskôr splývajú dohromady. Súvisia s vekom a starnutím kože, ale svoj vplyv na ich tvorbu má aj slnečné žiarenie. Preto sa najčastejšie začínajú objavovať po spomínanej 40-ke, ale objaviť sa môžu aj skôr.

Na odstránenie cievok sa používa špeciálny cievny laser, prípadne intenzívne pulzné svetlo (IPL). Záleží od toho, aká je hrúbka cievok, ktorých sa chcete zbaviť. Obidve metódy sú však účinné a tak sa môžete tohto estetického problému ľahko zbaviť.

Akné nie je len problémom tínedžeriek

Problém môže prestavovať aj akné. Áno, nezmenili sme zameranie tohto článku na dievčatá v puberte, stále hovoríme o ženách po 40-ke. Akné sa totižto môže objaviť aj v neskoršom veku, keďže jeho spúšťačom môže byť aj nevhodná kozmetika, nosenie nevhodného oblečenia, užívanie niektorých liekov, či dokonca stres.

Na účinnú liečbu akné sa používa už spomínané IPL, ale prvoradé je pozrieť sa na používanú kozmetiku a v prípade potreby ju vymeniť. Ku konkrétnejším metódam okrem IPL patria liečba LED lampou, hĺbkový chemický peeling a takzvaný CO2 resurfacing. Vhodnú metódu vám odporučí dermatológ.

Zdroj obrázka:

Autor: MilanMarkovic78 / Shutterstock.com