Posted on

Vzťahy nie sú dokonalé a žiaľ vidieť to aj na stúpajúcej rozvodovosti. Ani jeden pár si nemôže povedať, že má úplne dokonalý vzťah. Problémy boli a vždy budú a nikdy vopred neviete, kedy sa objavia. Ako ale zažehnať krízu vo vzťahu?

Komunikácia je dôležitá

Prvým a zároveň dôležitým krokom k vyriešeniu krízy vo vzťahu je komunikácia. Treba si uvedomiť, že ak komunikácia vo vzťahu zlyháva, vzťah smeruje ku krachu. Práve v komunikácii mnohé páry zlyhávajú. Problémom je to, že nevedia spolu komunikovať.

Komunikácia je dôležitá a ak sa vo vzťahu objaví problém, pomenujte ho a sadnite si k nemu spoločne. Konverzáciou k veci, na danú tému dokážete odstrániť problém a tým aj zažehnáte krízu.

To, že partnerke pri objavení sa problému darujete zlaté prívesky, nie je práve najšťastnejšie riešenie. Dary sú vítané a každá žena ocení, ak jej muž podaruje luxusnejšie dámske zlaté prívesky, avšak nesmie sa tým riešiť problém vo vzťahu.

Konštruktívna komunikácia, hľadanie riešenia, ktoré bude vyhovovať obom stranám – to je riešenie na daný problém a riešenie na odstránenie krízy vo vzťahu.

Prejavujte si lásku aj po spoločných rokoch

Ak pociťujete nezáujem zo strany partnera, napriek tomu, že vás už dávnejšie požiadal o ruku, dal vám prekrásny snubný prsteň a už ste si aj vymenili obrúčky, môže to byť práve stereotypom.

Prejavujte si lásku aj po spoločných rokoch. Vyznanie lásky len tak ráno, keď vstanete z postele, alebo sa vrátite z práce, je to, čo každému z vás prospeje. Nečakajte, kým to spraví partner. Urobte to sám/sama z vlastnej vôle. Uvidíte, že vášmu vzťahu sa kríza vyhne, podarí sa vám ju zažehnať.

Každá kríza nejaký čas trvá. Nikdy však nehádžte vinu na partnera/partnerku. Každý problém, ktorý vznikne, kríza, ktorý sa objaví, je vinou oboch partnerov. Komunikujte spolu viac z očí do očí a hlavne prejavujte si lásku, neustále!

Zdroj obrázka:

Autor: fizkes / Shutterstock.com