Posted on

Sú páry, ktorým sa podarí otehotnieť v podstate na prvýkrát. Zďaleka to však nie je prípad každého páru. Takéto páry sú skôr výnimkou aj keď množstvo ďalších znervóznie ak sa im nedarí hneď. A pritom to ešte nič nemusí znamenať.

Neotehotnieť ihneď je úplne normálne

Je úplne v poriadku, ak sa vám nedarí otehnotnieť aj počas niekoľkých mesiacov. Pristupovať k nemožnosti otehotnieť ako k problému je vhodné až po polročnom neúspešnom snažení sa. A ak sa snažíte o dieťa po 35. roku života, primerané je čakať dokonca rok až dva a až potom sa s týmto problémom obrátiť na gynekológa v Trenčíne.

Ak sa vám nedarí otehotnieť ani vo vyššie uvedenom časovom horizonte, je teda rozumné obrátiť sa na lekára. Rozhodne by ste to však mali urobiť obaja a nielen jeden z páru. Pripisovať problémy len jednej strane k ničomu nevedie a len to môže zhoršiť váš vzťah.

Niekedy je menej viac

Takže okrem toho, že žena navštívi gynekológa, muž by mal skúsiť nájsť pomoc u urológa vo Zvolene. Nebojte sa. To, že musíte kvôli nemožnosti otehotnieť vyhľadať lekársku pomoc (žena aj muž), nemusí znamenať, že riešenie bude náročné alebo dokonca nemožné. Často za to môže napríklad stres.

Okrem toho, že stres neprospieva samotnému milostnému životu, dokáže ovplyvniť aj ovuláciu, či produkciu spermií. Preto v prípade, že sa vám naozaj nedarí otehotnieť, stojí za to zamyslieť sa, koľko stresu je vo vašom živote.

Rozumieme, že v niektorých prípadoch je zbavovanie sa stresu skutočne náročné a ľahšie sa to povie ako vykoná, ale niekedy sa stresujú aj partneri a to úplne zbytočne tým, že sa až príliš snažia a neustále riešia len to, prečo ešte neotehotneli. Dokazuje to aj fakt, že veľa párov otehotnelo až vtedy, keď to v podstate „vzdali“ a začali skôr rozmýšľať nad adopciou.

Zdroj obrázka:

Autor: michaeljung / Shutterstock.com