Posted on

Erektilná dysfunkcia môže mať niekoľko príčin. Áno, v konečnom dôsledku, ktorým je nemožnosť plnohodnotného pohlavného styku, na príčine nezáleží, ale je veľmi dôležitá pri riešení tohto problému.

Prvým a pre mužov často najťažším krokom je návšteva urológa

Jednou z častých príčin erektilnej dysfunkcie je obmedzený prítok krvi, ktorý potom nie je dostatočný na to, aby vyvolal erekciu. V tomto prípade hovoríme o vaskulárnej (alebo cievnej) erektilnej dysfunkcii.

Ako však zistiť, či ide práve o tento typ erektilnej dysfunkcie? Jedinou možnosťou je návšteva urológa. To však nemusí byť pre mužov zrovna lákavá predstava, predsa len ide o chúlostivý problém. Avšak ak chce muž riešenie, musí sa prekonať.

Ak sa na vyšetrení u urológa ukáže, že naozaj ide o vaskulárnu erektilnú dysfunkciu, urológ môže pacientovi odporučiť a stanoviť terapiu fokusovanou rázovou vlnou. Ide o inovatívnu metódu liečby práve vaskulárnej erektilnej dysfunkcie a práve o nej si povieme niečo viac.

Terapiu stačí niekoľkokrát zopakovať a je po probléme. A vás už nebude nič obmedzovať

Liečba erektilnej dysfunkcie fokusovanou rázovou vlnou rieši priamo jadro problému a to je nedostatočný prítok krvi. Fokusovaná rázová vlna má totižto schopnosť stimulovať tvorbu nových ciev a uvoľňovať a spriechodňovať už existujúce cievy krvného riečišťa.

Treba však povedať, že problém s erektilnou dysfunkciou sa takýmto spôsobom nedá odstrániť ihneď. Zvyčajne je potrebných 6 zhruba 15 minútových sedení, počas ktorých sa aplikujú fokusované rázové vlny s nízkou intenzitou.

Počas týchto sedení však nie je potrebná anestéza ani následná rekonvalescencia. Ide totižto o neinvazívny a úplne bezbolestný zákrok, pri ktorom nehrozia žiadne vedľajšie účinky a v podstate žiadne riziko. A výsledok stojí za to.

Zdroj obrázka:

Autor: Jelena Zelen / Shutterstock.com