Posted on

Dámy, priznajte sa, aké hlasné ste pri sexe? Nevydáte ani hláska alebo naopak svoje vzrušenie dávate najavo aj „vokálne“? Ak patríte do druhej skupiny a bývate v bytovke, je celkom možné, že o vašich sexuálnych aktivitách s partnerom majú prehľad aj vaši susedia. A väčší, ako by ste vy a hlavne oni chceli.

Susedia nemusia vedieť všetko

Tým vás nechceme odrádzať od toho, aby ste si dosýta neužívali, ale trochu ohľaduplnosti nezaškodí. A keď sa u vás dobrý sex rovná hlasnému sexu, bude riešenie spočívať jedine v kvalitnej zvukovej izolácii stien v byte.

Samozrejme, zmysel zvukových izolácií stien nesúvisí len so sexom. V bytovkách, kde nikdy neviete, na akých hlučných a neohľaduplných susedov narazíte, je dobré mať „poistku“ v podobe kvalitne zvukovo izolovaných spoločných stien, aby ste si svoj komfort mohli užívať bez ohľadu na to, kto sa vedľa vás nasťahuje.

S hlučnými hornými susedmi to nie je také jednoduché

Trochu špecifické je riešenie hluku, ktorý sa prenáša medzi poschodiami. Izolácia stropu dokáže utlmiť reč, zvuky z televízie alebo v súvislosti s úvodom tohto článku aj zvuky vášnivého sexu, ale často sú škriepky medzi susedmi, ktorí bývajú pod sebou, výsledkom iného hluku.

Na mysli máme hluk spôsobený kráčaním, dupotom, či posúvaním stoličiek. Skrátka hluk, ktorý vzniká pri priamom kontakte s podlahou. Všeobecne sa nazýva kročajový hluk. Voči takémuto hluku je zvuková izolácia stropu neúčinná, keďže tento typ hluku sa o poschodie nižšie prenáša hlavne stenami.

Jediným naozaj účinným riešením je kročajová izolácia podlahy toho, kto takýto hluk spôsobuje. Ak ste „obeťou“ vy, len ťažko donútite susedov nad vami, aby si rekonštruovali podlahu. Myslite však na kročajový hluk, keď budete meniť podlahu vy. Susedia pod vami sa vám odvďačia.

Zdroj obrázka:

Autor: Aloha Hawaii / Shutterstock.com