Posted on

Všetci vieme, že nosenie rúška pomáha zamedziť šíreniu koronavírusu, ktorý nás na jar na niekoľko mesiacov doslova ochromil. Vzhľadom na súčasný vývoj je pravdepodobné, že nás čaká opätovné nasadenie rúšok. Preto pre Vás máme niekoľko tipov, ako sa starať o pleť, ktorá môže nosením rúška trpieť.

Nosenie rúška pomáha chrániť naše zdravie, ale môže spôsobovať podráždenie pokožky na tvári, predovšetkým tam, kde nosíte rúško. Vysychaniu pleti, podráždeniu alebo dokonca šúpaniu pokožky však môžete predísť vďaka jednoduchým trikom, ktoré zaiste doma zvládnete zrealizovať.

Vyberte správne rúško

Pokiaľ ide o rúška, jestvuje množstvo kreatívnych a zábavných možností. Nezabudnite si vybrať to, ktoré je pre Vás pohodlné a je vyrobené z priedušného materiálu. Nie všetky látky majú rovnaké vlastnosti, napríklad polyester môže niekedy zachytiť pot, spôsobiť podráždenie a vyvolať akné. Nesprávne zvolená tkanina môže značiť veľký problém, najmä pokiaľ máte sklon k opúchaniu a alergiám.

Hľadajte rúška vyrobené z bavlny, pretože tie pomáhajú absorbovať pot a umožňujú pokožke dýchať. Nepoužívajte rúška opakovane bez vypratia a vyžehlenia, ktoré pomôže zastaviť šírenie baktérií a vírusov. Striedajte ich a pravidelne rúška perte, pretože to zmierni akné a potenie pleti.

Pred nasadením rúška, pleť pripravte

Takisto ako zvlhčujete pred obliekaním telo, pred nasadením rúška by ste tiež mali použiť hydratačný krém na tvár. Voľte krémy s ingredienciami ako harmanček a Aloe vera, ktoré sú známe svojimi upokojujúcimi hydratačnými vlastnosťami. Hydratácia môže zamedziť podráždeniu. Snažte sa vyhnúť hustému a mastnému make-upu, pretože ten upcháva póry. Pokiaľ nosíte make-up, vyskúšajte minerálny make-up s prísadami, ako je oxid titaničitý, ktorý absorbuje maz z pokožky.

Po nosení rúška pokožku ošetrite

Po dlhom nosení rúška nezabudnite svoju pokožku rozmaznávať pomocou bezsulfátových a hydratačných produktov. Po sňatí rúška si umyte tvár jemným čistiacim prostriedkom s hydratačnými čistiacimi prísadami, ktoré Vám pomôžu odstrániť špinu a maz z pokožky. Nepoužívajte horúcu vodu, pretože môže dráždiť a dehydratovať pokožku. Používajte vlažnú vodu, ktorá pomôže zabrániť ďalšiemu podráždeniu. Dokončite proces použitím hydratačného krému s antioxidantmi a éterickými olejmi, ktoré môžu obnoviť a upokojiť Vašu pleť.

Pokiaľ pociťujete nadmernú suchosť, podráždenie alebo svrbenie, môžete si tiež vyrobiť hydratačnú masku.

Budete potrebovať tri jednoduché ingrediencie:

3 polievkové lyžice ovsených vločiek

2 polievkové lyžice bylinného aloeového upokojujúceho gélu

1 polievková lyžica medu

Ovsené vločky varte s 2 polievkovými lyžicami vody počas 20 až 30 sekúnd. Vytiahnite z mikrovlnnej rúry a pridajte 2 lyžice bylinného aloeového upokojujúceho gélu a 1 lyžicu medu. Nechajte ovsené vločky vychladnúť a potom naneste na tvár. Nechajte pôsobiť 15 až 20 minút. Na záver dôkladne umyte teplou vodou a jemným mydlom bez síranov.

I keď nosenie rúška môže byť trochu nepohodlné, je to dôležité pre Vaše zdravie a zdravie ostatných. A pokiaľ v súčasnosti vidíte podráždenie pokožky, nezabudnite, že je to len dočasné a že môžete použiť tieto jednoduché tipy, ktoré to môžu zmeniť. Nezabudnite tiež, že produkty, ktoré používate na tvár a telo, môžu tiež výrazne ovplyvniť vzhľad a pocit Vašej pokožky. Vyberte si preto jemné výrobky, ktoré Vám budú vyhovovať.